‘Akif Yener Sakarya’nın değeridir’

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği; önceki akşam; “Sakarya’nın değeridir” dedikleri Sakaryalı Sanatçı Akif Yener’i ağırladı

Albüm verdi

“Onun adı efsane Sakarya, Ne aşk ne hayat ve Sakaryaspor 50 yıl marşı (Bu kalp seninle Sakaryaspor)  eserlerinin bestekarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve yaşam koçu Akif Yener, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit ve Yönetimi makamında ziyaret ederek 5 şarkıdan oluşan Maxi sıngle son albümünü takdim etti.

Tebrik etti

Akif Yener ziyaretinde ayrıca; geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 2. Olağan Kongresi’nde tekrar başkan seçilen Mehmet Şehit ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.

Gurur duyuyoruz

Ziyaretinden dolayı Sakaryalı sanatçı Yener’e teşekkür eden Dernek Başkanı Mehmet Şehit, “Şahsım ve yönetim olarak Sakaryalı sanatçı Akif Yener in tüm sanatsal çalışmalarını titizlikle takip edip, büyük takdir ve destekle her daim yanındayız. Tarihte Sakarya için ilk şarkı yapan sanatçımız Akif Yener in eseri hala dillerde ve kuşaktan kuşağa aktarılıyor, hiç eskimedi. Ve son yaptığı Sakaryaspor 50. Yıl marşı ile Sakarya,  Sakaryaspor ve Tatangalar’ın gönlünde bir kez daha taht kurdu. Bu coşkulu marşı sosyal medya, stadlarda, radyolarda ve dillerde sıkça duyuyor ve gurur duyuyoruz” dedi.

Sanata destek

Şehit, “ Akif Yener bizim bir değerimizdir dahası Sakarya ve Sakaryaspor un değeridir. Sanatçımızın ve eserlerinin her platformda desteklenmesi çok önemli, böylece üretkenlik devam eder. Başkanlık olarak sanata ve sanatçıya olan ilgi ve desteğimizin devam edeceği gibi, Sakaryalı sanatçımız Akif Yener’in de tüm sanatsal çalışmalarının yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.